Krk Houses

O ostrove Krk a dedinke Kornić

Kornić

Dedinka Kornić sa nachádza 4 km východne od mesta Krk, na kopci s výhľadom na Punatský záliv a mesto Punat (2,5 km) s najväčším prístavom na Jadrane a malebný ostrov Košljun, kde sa nachádza kláštor.

V obci Kornić sa nachádza Supermarket, reštaurácia, pekáreň kaviareň a pošta.

Mesto Krk

Hlavné mesto ostrova Krk sa nachádza 28 km južne od mosta na pevninu na južnom pobreží ostrova. V malebnom starom meste z benátskeho obdobia sa nachádzajú dobre zachovalé mestské hradby, mestské brány, kamenné opevnenia mesta, kostol a katedrála.

V úzkych uličkách starého mesta a prístavu sú početné kaviarne, reštaurácie, pošta, banka, supermarket a obchody, pešia promenáda s blším trhom. Z mesta Krk, ako aj ďalších miest na ostrove je široká ponuka výletov loďou na susedné ostrovy a pláže. V okolí je množstvo kamienkových pláží s kamennými doskami.

Ostrov Krk

Rozlohou 410 km2 je najväčším ostrovom na Jadrane (48 km dlhý a 20 km široký) a nachádza sa oproti Kvarnerskému zálivu.

Na severe je spojený s pevninou Krčským mostom dĺžky 1309 m. Vstup na ostrov je jednorázovo spoplatnený. Na ostrove sa nachádza letisko mesta Rijeka. Východná strana ostrova je neplodná a skalnatá z dôvodu suchých vetrov nepriaznivých pre vegetáciu. Obilie, víno, figy a olivy sa pestujú na západnej a južnej strane ostrova. Špeciality ostrova Krk sú syr a víno Žlahtina pôvodom z mestečka Vrbnik.

Z ostrova je dobré trajektové spojenie na susedné ostrovy Cres, Lošinj a Rab.

Na ostrove je všestranná dovolenková a športová vybavenosť - škola potápania, prenájmy skútrov, vodných aj cestných bicyklov, lodí, vodné lyžovanie, kempingy a pod. Na myse Glavotok (15 km) sa nachádza prírodná rezervácia a kláštor zo 16. storočia. Pri pobreží smerom z Glavotoku do Krku sú vhodné miesta pre potápanie a podmorský rybolov.