Krk Houses

Informácie o plážach na ostrove Krk

Ostrov Krk je medzi turistami obľúbený vďaka nádherným plážam. Väčšinou sú kamienkové, niekedy s vybudovanými kamennými terasami a niekde pieskové. Jemný piesok, pozvoľný vstup do mora, prípadne príjemný tieň v blízkom borovicovom háji je ideálny pre rodiny s malými deťmi. Niektoré pláže sa nachádzajú priamo v letoviskách, iné môžete navštíviť autom v rámci výletov po ostrove a užiť si tak príjemné kúpanie v prírode. U väčšiny pláží je možnosť občerstvenia sa v miestnych reštauráciách. Najbližšie pláže z Kornića sú:

Pláž Dražica

Pláž Dražica
Pláž Dražica
Pláž Dražica
Pláž Dražica
Pláž Dražica
Pláž Dražica
Pláž Dražica
Pláž Dražica
Pláž Dražica
Pláž Dražica

Nachádza sa vo vzdialenosti cca 3,5 km od Kornića, vo východnej časti mesta Krk, pod hotelom Koralj a Dražica. Kamienková pláž je dobre vybavená, na pláži je bufet s dobrou kávou a ľahkým jedlom, nad plážou je borovicový háj s možnosťou prenájmu ležadiel a reštauráciou. Časť pláže – záliv pod hotelom Koralj má piesočné dno. Z pláže vedie promenáda popri mori až do starobylého mesta Krk, čo trvá pešou chôdzou približne 15 – 20 min. Súčasťou vybavenia je prenájom vodných bicyklov, kajakov a vodne skákacie hrady pre deti.

Pláž Punat

Pláž Punat
Pláž Punat
Pláž Punat
Pláž Punat
Pláž Punat
Pláž Punat

Malebné prístavné mestečko Punat sa nachádza asi 2,5 km od Kornića. Po obídení celého mesta smerom na Starú Bašku, pred výjazdom z mesta je smerová tabuľa s odbočkou doprava – pláža. Po zídení z kopca až na koniec cesty prídete k niekoľkým spoplatneným parkoviskám (7 HRK/hod., 28 HRK / deň) v bezprostrednej blízkosti kamienkových pláží. Rozprestierajú sa na rozsiahlej ploche, v blízkosti sa nachádza viacero reštaurácií, kaviarní, detské atrakcie ako tobogan, bazény, hľadanie pokladu s potápaním sa v potápačskej helme, vodné bicykle.

Pláž Risika

Pláž Risika
Pláž Risika
Pláž Risika

Piesočnatá pláž, nachádzajúca sa 13 km od Kornića, blízko dediny Risika na východnej strane ostrova Krk, medzi mestami Vrbnik a Šilo. Pozvoľný vstup do vody je vhodný najmä pre deti.

Pláž Soline

Pláž Soline
Pláž Soline
Pláž Soline

Záliv Soline bol pomenovaný na základe ťažby morskej soli, ktorá sa získavala v z tejto oblasti od počiatku nášho letopočtu až do neskorého stredoveku. Betónové mólo 290 m dlhé, ktoré vedie smerom do mora, bolo známe a používané počas celej histórie. Dnes je opravené a umožňuje tak prístup do stredu zálivu. Na neupravenej prírodnej pláži sú miesta s čiernym liečivým bahnom, ktoré sú obľúbenou a vyhľadávanou turistickou atrakciou. Voda je teplá a veľmi plytká, po 100 m dosahuje asi po kolená, čo je vhodné a bezpečné najmä pre deti. Pláž Soline sa nachádza cca 15 km od Kornića (smer Vrbnik, pred Vrbnikom doľava na Dobrinj).

Pláž Dunat

Pláž Dunat
Pláž Dunat

Menšia kamienková pláž, ktorá sa nachádza asi 900 m dole kopcom z dedinky Kornić. Na pláži sa nachádza reštaurácia so všetkými klasickými jedlami z rýb a morských živočíchov, pizza a pod. V blízkosti sa nachádzajú vodné športové atrakcie – dráha s vodným lyžovaním / vodnolyžiarsky vlek a Centrum potápania.


ĎALŠIE PLÁŽE NA OSTROVE KRK:

Vela Plaza - Baška (modrá vlajka)*

Najväčšia, 1,8 km dlhá pláž na konci ostrova Krk v turistickom letovisku. Je to jedna z najznámejších pláží v Chorvátsku. Pláž je kombináciou kameňov okruhliakov a piesku. Popri pláži je promenáda s množstvom reštaurácií, kaviarní, galérií a obchodov. Vzdialenosť od Kornića: 18 km.

Vrbnik (modrá vlajka)*

Najkrajšie starobilé mestečko na ostrove s úzkymi uličkami, reštauráciami a kaviarňami, galériami a home made obchodíkmi, povestné výrobou známeho vína tejto oblasti - Vrbnička žlahtina. Vo Vrbniku sa nachádza menšia kamienková pláž vhodnejšia pre dospelých. Vzdialenosť od Kornića: 6 km, smer Baška.

Pláž Jert - PINEZIĆI (modrá vlajka)*

Pláž sa nachádza hneď pod dedinou Pinezići, na západnej strane ostrova Krk, cca 8 km od mesta Krk. Za mestom Krk treba sledovať obočku doľava na Valbiska a Krk-Cres Ferry (trajekt).

Bunculuka (modrá vlajka)*

FKK (naturist) pláž, nachádza sa po obídení Bašky z ľavej strany. Ide o uzavretý kemping so spoplatneným vstupom alebo parkovaním, priezračne čistou vodou a skvele vybudovaným zázemím (detské ihrisko, tenisový kurt, reštaurácia, kaviareň, prenájom ležadiel a slnečníkov...) Vzdialenosť od Kornića: 21 km, smer Baška.

Stará Baška

Je vzdialená asi 8 km od mesta Punat. Nachádzajú sa tu na severe piesočná pláž, v strednej časti kamienková a na juhu bahenná pláž. Do strednej časti je možný prístup peši, zaparkovať auto je potrebné na hlavnej ceste na kopci. Vzdialenosť od Kornića: 13 km.

Modrá vlajka

Označenie pláže modrou vlajkou znamená, že okrem zaručene čistej a kontrolovanej vody (odbermi kultivácie na prítomnosť baktérií) je zaručené aj udržiavanie čistoty pláže a okolia.